15 вересня 2017 року у Києві відбувся практичний семінар

15 вересня 2017 року у Києві відбувся практичний семінар «Новації корпоративного законодавства (squeeze-out, sell-out)», під час якого учасники заходу обговорили нові процедури для українського корпоративного законодавства, запровадженні Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах» № 1983-VIII.

 Учасниками заходу стали 40 представників емітентів, інвесторів, професійних учасників фондового ринку, спеціалістів з корпоративного управління, адвокатів та юридичних фірм.

Відкрив семінар Максим Лібанов, директор департаменту стратегії розвитку ринків капіталу НКЦПФР, доповіддю про придбання особою (особами, що діють спільно) акцій ПрАТ та ПАТ. Докладно було розкрито питання про особливості визначення осіб, що діють спільно, особливості придбання акцій ПрАТ за наслідками придбання контрольного пакета акцій та особливості придбання акцій ПАТ за наслідками придбання контрольного та значного пакетів акцій.

У наступному блоці семінару поговорили про процедури squeeze-out та sell-out. Маргарита Грищенко, фахівець ПАРД з питань регулювання діяльності на ринку цінних паперів, презентувала матеріали щодо взаємодії між мажоритаріями, міноритаріями, емітентами, регулятором фондового ринку, центральним депозитарієм, депозитарними установами, банками та нотаріусами при проведенні процедур squeeze-out та sell-out. Шаді Саад, представник ГС «Українські емітенти», розкрив питання про обов’язкове придбання акцій акціонерного товариства за наслідками придбання домінуючого контрольного пакета акцій. Також обговорили дії осіб, які на момент набрання чинності Закону вже є власниками домінуючого пакету акцій. Євген Круть, представник ДТЕК, обговорив з учасниками семінару процедуру обов’язкового придбання особою акцій на вимогу акціонерів. 

Ніна Миронюк, начальник відділу методологічного забезпечення корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР, докладно розповіла про вимоги до публічної безвідкличної пропозиції (оферти) та публічної безвідкличної вимоги.

Огляд змін до нормативно-правових актів щодо провадження депозитарної діяльності у зв’язку із прийняттям закону про squeeze-out, sell-out зробила Ірина Курочкіна, директор департаменту методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів НКЦПФР. Марина Адамовська, начальник управління депозитарної діяльності та відповідального зберігання цінних паперів ПАТ «НДУ», доповнила попередню доповідь інформацією про заплановані зміни до внутрішніх документів Центрального депозитарію у зв’язку із прийняттям закону.

Наприкінці семінару Ольга Галянт, заступник начальника управління - начальник відділу Департаменту платіжних систем НБУ, обговорила з учасниками заходу особливості відкриття рахунку умовного зберігання (ескроу) та питання проведення ідентифікації банками акціонерів при виплаті коштів у зв’язку із проведенням процедури squeeze-out. Учасники також обговорили проект постанови НБУ, яка регламентує порядок відкриття, використання і закриття рахунків умовного зберігання (ескроу).

Організаторами заходу виступили Професійна асоціація учасників ринків капіталу та деривативів (ПАРД), Громадська спілка «Українські емітенти» та головний портал про фондовий ринок Stockworld.

  1. Please let us know your email address.
  2. Please let us know your message.
  3.  Помилковий код

Адреса:

ГС "УКРАЇНСЬКІ ЕМІТЕНТИ"

м. Київ, вул. Ломоносова, буд. 58-А

Поштовий індекс: 03191

 info@ukris.org.ua

Телефони:

+380 (73) 443-9580

 

Соцмережі:

facebook